Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek służb ratowniczych z terenu województwa śląskiego w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami w formie papierowej można składać za pomocą poczty, skrzynki podawczej zlokalizowanej w siedzibie Funduszu w Katowicach, przy ul. Plebiscytowej 19 oraz poprzez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

W przypadku pytań - korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach: 32 60 32 200.

Załączniki do pobrania:

Zgodnie z ustawą Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej są odpowiedzialne nie tylko za finansowanie, lecz również za wsparcie działań związanych z ochroną środowiska i gospodarką wodną. Działania te są potrzebne cały czas, gdyż edukacja ekologiczna jest ciągłym i wieloletnim procesem.

Mamy nadzieję, że informacje o działalności edukacyjnej w naszym województwie, które Państwu przekazujemy (również za pomocą serwisu internetowego) okażą się przydatne i ułatwią dbanie o środowisko w myśl zasady "Myśl globalnie, działaj lokalnie".

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach udziela dofinansowania na realizacje zadań proekologicznych zgodnie z poniższymi dokumentami: