8 czerwca w Parku Śląskim odbył się piknik rodzinny „Błękitny ekoFest”. Doradcy energetyczni Funduszu udzielali konsultacji na naszym stoisku. Piknik był Oficjalnym Wydarzeniem Partnerskim Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej. 

Doradcy wyjaśniali i podpowiadali mieszkańcom województwa jak zrealizować i sfinansować nowoczesną, efektywną ekonomicznie i przyjazną środowisku inwestycję oraz poszerzyć wiedzę w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, efektywności energetycznej czy OZE.

Na odwiedzających czekały sektory: sportowy, kulturalny, wystawienniczy i edukacyjny. Ponadto: 37 stoisk, 22 wykłady, pokazy i treningi sportowe, występy zespołów tanecznych i wokalnych, warsztaty, doświadczenia naukowe, gry i zabawy z konkursami. Dla chętnych ćwiczenia indor cyclingu, silent fitness, jogi, bieg z maratończykami, ćwiczenia karate. Był także plener malarski, obserwacja Słońca, pokazy sprzętu strażackiego i ratownictwa medycznego🩺 oraz wiele innych atrakcji.

Za każdą osobę, która wzięła udział w wydarzeniu posadzone zostanie drzewo w województwie śląskim. Wspólnie posadzimy do 1.000 drzew.